Kontakt
Oferta specjalna

Rząd szykuje przełomowe zmiany dla przedsiębiorstw

images2

Ministerstwo finansów wprowadza kolejne rozporządzenie, które w teorii ma uszczelnić system VAT. 
W wyniku rozmów międzyresortowych powstała ustawa, w ramach której, przedsiębiorcy będą mieli możliwość poznania historii działalności swoich kontrahentów biznesowych.

– Chcemy wprowadzić wykaz podatników, w którym znajdą się też inne informacje: od kiedy działają, czy byli kiedyś wykreśleni z rejestru, z jakiej przyczyny. Tak więc przedsiębiorcy będą widzieć nie tylko sytuację kontrahenta na moment weryfikacji, ale uzyskają także dane za wcześniejsze okresy. Dzięki temu precyzyjniej oszacują ryzyko wchodzenia z nim w interesy - tłumacz Wojciech Śliż, dyrektor Departamentu Podatku od Towarów i Usług w Ministerstwie Finansów.

Jedocześnie wskazuje się, że przedsiębiorca, który przeleje pieniądze dla kontrahenta na rachunek niezgłoszony fiskusowi, nie zaliczy wydatku do kosztów.
Eksperci podkreślają, że jest to dość restrykcyjne podejście i kolejne ograniczenie dla przedsiębiorców. Nie mniej jednak należy przyznać, że dotychczas przedsiębiorcy bardzo często nieświadomie uczestniczyli w karuzelach podatkowych związanych z wyłudzeniami VAT. Obecnie rząd da nam bezpłatne narzędzia do weryfikacji kont bankowych, a wpłaty na zarejestrowany w Urzędzie Skarbowym numer rachunku bankowego to także pewne bezpieczeństwo transakcji.

Data publikacji: 11/10/2017

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

888 444 001

dyrektor@go-leasing.info

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie
Zamknij [X]

Poznaj ofertę

AUDI A6 2.0 TDI ultra S tronic Comfort 190KM

Podane powyżej przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez GO-leasing jedynie, w celu nawiązania kontaktu z Państwem i wykonania czynności, dla której zamawiacie Państwo kontakt.