Kontakt
Oferta specjalna

Leasing najważniejszym źródłem finansowania dla blisko połowy MŚP w UE

croppedimage150150 go news ico14

Według badania +Survey on the access to finance of enterprises (SAFE) 2018+, zrealizowanego przez Komisję Europejską we wszystkich krajach UE pod koniec 2018 roku, średnio 47 proc. firm wytypowało leasing jako najbardziej istotne źródło finansowania. 

- W Polsce, podobnie jak w Niemczech, które są drugim największym rynkiem leasingu w Europie, leasing jest ważny dla 59% firm. Jeszcze wyższe uznanie zdobywa w niektórych krajach skandynawskich i bałtyckich: w Finlandii (65% wskazań), Estonii (62%) i na Łotwie (60%) - zauważa Mieczysław Woźniak, Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu, członek Rady Dyrektorów Leaseurope.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ LEASINGU >

Z danych Polskiego Związku Leasingu wynika, że na kolejnych miejscach w rankingu najbardziej istotnych źródeł finansowania znalazły się: linia kredytowa (istotna dla 55% firm), kredyty kupieckie (ważne dla 43% firm) oraz kredyty udzielane firmom przez banki (istotne dla 37%). Na dalszych miejscach były wskazywane dotacje, fundusze wew. oraz inne kredyty. 
Polskie firmy najczęściej wykorzystywały linie kredytowe (41% wskazań) oraz leasing (40 % odpowiedzi).Najważniejszą kwestią dotyczącą funkcjonowania małych i średnich firm w Polsce pozostaje możliwość pozyskania wykwalifikowanej kadry. W badaniu realizowanym przez Komisję Europejską - takiej odpowiedzi udzieliło 24% badanych firm1. Dla 16% istotną sprawą było pozyskiwanie klientów, podczas gdy na problemy z dostępem do finansowania wskazywało jedynie 8% firm - w przypadku tej ostatniej odpowiedzi podobna proporcja dotyczyła przedsiębiorców pracujących we Francji, Belgii czy w Danii. 

SKORZYSTAJ Z NAJLEPSZEJ OFERTY AUT >

Należy zaznaczyć, że dostęp do finasowania systematycznie ulega poprawie - jeszcze w 2009 był istotnym problemem dla 15% polskich firm. Takie wnioski płyną z badania SAFE, zrealizowanego przez Komisję Europejską we wszystkich krajach Unii Europejskiej, pod koniec ubiegłego roku.

 

Źródło: PZL

Data publikacji: 02/01/2019

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

888 444 001

dyrektor@go-leasing.info

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie
Zamknij [X]

Poznaj ofertę

AUDI A6 2.0 TDI ultra S tronic Comfort 190KM

Podane powyżej przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez GO-leasing jedynie, w celu nawiązania kontaktu z Państwem i wykonania czynności, dla której zamawiacie Państwo kontakt.