Kontakt
Oferta specjalna

Leasing a kredyt konsumencki

leasing-konsumencki.jpg

Dyrektor Generalny Polskiego Związku Leasingu Andrzej Sugajski uważa, że ta forma finansowania wśród konsumentów dopiero raczkuje. Wszystko przez niejasne przepisy obowiązujące w naszym kraju. Rozmówca IAR wyjaśnia, że wątpliwości firm leasingowych wynikają z ustawy o kredycie konsumenckim, która obejmuje dzisiaj wszystkie rodzaje umów. Zmiany, jak informuje Andrzej Sugajski przygotowywane są przez Ministerstwo Gospodarki i mają wejść z początkiem nowego roku.

Andrzej Sugajski dodaje, że leasing konsumencki na pewno nie zastąpi kredytu, ale może być jego uzupełnieniem. Przyszłością tej metody finansowania ma być tak zwany wynajem długoterminowy. Chodzi między innymi o samochody czy sprzęt AGD, który konsumenci wymienialiby co trzy lata.

Leasing jest formą dzierżawy. W naszym kraju korzystają z niego głównie firmy, które dzięki temu płacą mniejsze podatki. Taki sposób finansowania samochodów, sprzętu AGD czy nieruchomości jest popularny szczególnie w zachodniej Europie.

Źródło: www.biznes.gazetaprawna.pl

Data publikacji: 31/07/2013

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

888 444 001

dyrektor@go-leasing.info

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie
Zamknij [X]

Poznaj ofertę

AUDI A6 2.0 TDI ultra S tronic Comfort 190KM

Podane powyżej przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez GO-leasing jedynie, w celu nawiązania kontaktu z Państwem i wykonania czynności, dla której zamawiacie Państwo kontakt.