Kontakt
Oferta specjalna

GO-news: 100% korzyści podatkowych na cały okres umowy leasingu tylko do końca roku!

8

Zawarcie umowy leasingu do momentu wejścia w życie ustawy (czyli do 31.12.2018r.) będzie uprawniało przedsiębiorcę do zaliczenia w koszty 100% wszystkich opłat leasingowych do końca trwania umowy leasingu. Nawet jeśli będzie ona trwała 5 czy 7 lat!

100% wszystkich opłat dotyczy też opłaty serwisowej w tzw. Leasingu All Inclusive! A więc warto wziąć leasing do końca b. roku – szczególnie dla samochodów o wartości pow. 150 tys. zł! 
Potwierdza to Ministerstwo Finansów w udzielonej odpowiedzi Dzienniku Gazecie Prawnej.

Pierwotny projekt rządowy uległ zmianom, a niektóre przepisy zostały złagodzone oraz doprecyzowane. Aktualnie projekt znajduje się w Sejmie (po I czytaniu skierowany do Komisji Finansów Publicznych) – aktualny stan prac znajdziesz tutaj.

Pomimo załagodzenia niektórych przepisów, nadal leasing (a szczególnie Leasingu All Inclusive) będzie najbardziej atrakcyjną i korzystną formą finansowania oraz korzystania z auta.

Najważniejsze zmiany w stosunku do poprzedniej wersji projektu:

  1. Będzie można zaliczyć do kosztów 75% wydatków na samochód firmowy, dotyczy to również odpisów amortyzacyjnych (zamiast poprzednio planowanych 50%),
  2. Wprowadzono podwyższony limit w  leasingu do 225 tys. zł na samochody elektryczne (wcześniej wyższy limit na e-samochody dotyczył tylko amortyzacji),
  3. Doprecyzowano zasady zaliczania w koszty opłat leasingowych w przypadku aut o wartości pow. 150 tys. zł (można będzie zaliczyć w koszty tylko część wartości zakupu auta w proporcji do maks. 150 tys. zł – a dodatkowo marżę i odsetki naliczane przez firmę leasingową),
  4. Przepisy przejściowe są teraz bardziej korzystne niż poprzednio - do końca roku.

Data publikacji: 15/10/2018

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

888 444 001

dyrektor@go-leasing.info

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie
Zamknij [X]

Poznaj ofertę

AUDI A6 2.0 TDI ultra S tronic Comfort 190KM

Podane powyżej przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez GO-leasing jedynie, w celu nawiązania kontaktu z Państwem i wykonania czynności, dla której zamawiacie Państwo kontakt.