Kontakt
Oferta specjalna

Czy powstanie CRF?

folder-303891-2.png

Coraz poważniej podchodzi się do pomysłu stworzenia centralnego rejestru faktur, który umożliwi lepsze śledzenie faktur i wykrywanie oszustw w zakresie VAT. Rozwiązania są poszukiwane w obrębie rzeczywistego kontrolowania obiegu faktur a nadzorem rozliczeń. Taki system pojawił się już w wielu krajach.

Według ministra finansów Mateusza Szczurka centralny rejestr faktur oznaczałby szereg dostosowań zarówno po stronie biznesu jak i aministracji publicznej. Zmiany te wymagałyby około roku przygotowań. Jednak według Mateusza Szczurka są kraje, w których funkcjonują takie rejestry i można je wprowadzić na terenie kraju bez potrzeby wprowadzania go na szerszą skalę UE. Zwraca jednak szczególną uwagę na złożoność problemu takiego rejestru, gdyż Polska nie byłaby w stanie śledzić miliarda faktur, jaka się pojawia każdego roku. Jednak przestępstwa w VAT mogłyby być zredukowane. Do tej pory zostało wprowadzone jedynie odwrotne obciążenie w VAT w szeregu produktów.

Jak twierdzi Mateusz Szczurek może być to duże obciążenie dla biznesu, dlatego zmiany w tej dziedzinie powinny być skoordynowane z firmami w Polsce. Jednak zdaniem ministra rozwiązanie takie jest konieczne i dlatego z czasem powinno być wdrażane. Ocenił, że przestępstwa dotyczące VAT pojawiają się wszędzie i są obecne w każdym kraju UE, które posiada VAT w swoim systemie, jednak jeśli chodzi o zagraniczne kraje jest to związane w dużej mierze z zerową stawką w eksporcie zewnętrznym.

"Wiele krajów, w tym Polska walczy z tym procederem, który zaburza konkurencję i jest szkodliwy dla budżetu państwa" – nadmienił minister finansów. Ponadto podkreśla, iż trzeba pamiętać że walka z wyłudzeniem VAT poprzez zacieśnienie systemu, wprowadzenie ograniczeń, kontroli nie może uderzyć w legalny biznes.

Data publikacji: 20/11/2015

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

888 444 001

dyrektor@go-leasing.info

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie
Zamknij [X]

Poznaj ofertę

AUDI A6 2.0 TDI ultra S tronic Comfort 190KM

Podane powyżej przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez GO-leasing jedynie, w celu nawiązania kontaktu z Państwem i wykonania czynności, dla której zamawiacie Państwo kontakt.