Kontakt
Oferta specjalna

Zmiany w PIT-11 za 2014 rok: wersja papierowa rozliczenia dla nielicznych

formularz-pit-11046-3.jpg

Zanim postanowisz się rozliczyć, weź pod uwagę ilość osób jakie zatrudniasz w swojej firmie. Od 2015 roku deklaracje podatkową PIT-11 w formie papierowej mają prawo przedstawić w urzędzie skarbowym jedynie pracodawcy zatrudniający do pięciu osób. Nie mają wyboru płatnicy zatrudniający większą liczbę osób – dla nich przygotowana została deklaracja elektroniczna.

PIT-11 to nic innego jak informacja o dochodach podatnika, którą pracodawca zobowiązany jest przygotować w dwóch egzemplarzach – następnie należy podesłać ją do Urzędu Skarbowego oraz swojego pracownika. Mowa tu o pracownikach, którzy wykonują swoją zadania na podstawie umowy o dzieło, umowy-zlecenia i umowy o pracę.

Jak to z nowym rokiem bywa, od 1 stycznia zostały wprowadzone zmiany dotyczące PIT-11. Jeśli chodzi o sporządzanie dokumentu, wszystko jest według starych przepisów, natomiast dokonano pewnych zmian dotyczących formy wysyłki od której uzależnione są terminy składania dokumentu.

I tak, pracodawca który zatrudnia mniej niż 5 osób, ma możliwość przesłania PIT-11 w dwóch formach – pisemnej bądź elektronicznej. Jeśli chodzi o tą pierwszą, termin do którego mogliśmy podsyłać dokumenty upłynął 2 lutego. Dlatego jeśli ktoś nie wiedział o tej zmianie, musi skorzystać z drugiej formy wysyłki, która akceptowana jest do 2 marca 2015 roku.

Płatnik, który zatrudnia więcej niż 5 osób może skorzystać jedynie z elektronicznej wysyłki PIT-11. Tutaj również obowiązuje ostateczny termin, którym jest 2 marca. Ta data jest również wiążąca dla biur rachunkowych (niezależnie od ilości osób rozliczanych), które PIT-11 mogą złożyć także tylko i wyłącznie w formie e-deklaracji.

Data publikacji: 09/02/2015

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

888 444 001

dyrektor@go-leasing.info

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie
Zamknij [X]

Poznaj ofertę

AUDI A6 2.0 TDI ultra S tronic Comfort 190KM

Podane powyżej przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez GO-leasing jedynie, w celu nawiązania kontaktu z Państwem i wykonania czynności, dla której zamawiacie Państwo kontakt.