Kontakt
Oferta specjalna

Wywiad z Prezesem Getin Leasing

Daniel Drobniak powiązany jest z rynkiem leasingu co najmniej 21 lat, gdzie w latach 2004-2009 w EFL był dyrektorem sprzedaży, a w latach 2010-2016 był zastępcą dyrektora zarządzającego sprzedażą kredytu samochodowego i leasingu w Getin Noble Bank. Obecnie jest Prezesem firmy Getin Leasing SA.

W udzielonym wywiadzie dla Rzeczpospolitej Daniel Drobniak prognozuje, że leasing będzie nadal na fali wzrostowej. Szacuje się, że wartość leasingu w 2016 r. wyniesie 58,4 mld. zł, czyli zanotuje wzrost o 17,3 proc. Podkreśla fakt, że udział polskiego leasingu w PKB jest najwyższy w Europie i sięga 3,14 proc. a zaostrzone procedury oceny zdolności kredytowej jeszcze bardziej nakręcają branżę leasingową.

Prezes GL wskazuje, że wprowadzenie podatku bankowego mogło wpłynąć na rozwój leasingu w ostatnich miesiącach, ale trudno dokładnie oszacować, w jakim stopniu.
Prezes Drobniek potwierdza w wywiadzie, że dynamika wzrostowa leasingu pojazdów utrzyma się przez kolejne półtora roku, zaś w przypadku maszyn i urządzeń, będzie zerowa lub lekko dodatnia. 
Dalej Daniel Drobniak odnosi się do samego Getin Leasing SA, celując, że firmie uda się odzyskać pozycję lidera na rynku i podkreślił wagę działań promocyjnych, które obecnie stosuje firma.

Getin Leasing specjalizował się do tej pory w segmencie pojazdów do 3,5 t. i nadal pozostanie to strategiczny obszar działania, jednakże firma chce w większy sposób skupić się na rozwoju rynku transportu ciężkiego oraz maszyn i urządzeń. W tym ostatnim segmencie chciałaby zanotować wzrost udziału w rynku z 2,5 proc. do 7,5 proc., czyli do podobnego poziomu, jaki dziś ma Idea Leasing.

Spółka nadal zamierza rozwijać leasing z wysokim wykupem oraz najem długoterminowy czyli tzw. CFM (zarządzanie flotą pojazdów) poprzez swoją spółkę Getin Fleet. Nowy prezes podkreślił, że ten kierunek rozwoju jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku oraz trendy w krajach zachodnich. Zdaniem Daniela Drobniaka w niedalekiej przyszłości także w Polsce większość firm finansować będzie samochody właśnie tym rodzajem leasingu. Wcześniej taka forma finansowania zarezerwowana była dla dużych firm, jednak nowa perspektywa leasingu mobilnego proponowanego w ofercie Getinu dała taką możliwość nawet dla pojedynczego samochodu w 1-osobowej firmie.

Źródło: rp.pl

Data publikacji: 02/08/2016

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

888 444 001

dyrektor@go-leasing.info

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie
Zamknij [X]

Poznaj ofertę

AUDI A6 2.0 TDI ultra S tronic Comfort 190KM

Podane powyżej przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez GO-leasing jedynie, w celu nawiązania kontaktu z Państwem i wykonania czynności, dla której zamawiacie Państwo kontakt.