Kontakt
Oferta specjalna

Ustawy o ułatwieniach dla firm w toku

firmy1.jpg

Posłowie wszystkich klubów opowiedzieli się za dalszymi pracami nad projektem ustawy o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej. Co dobrego nas czeka?  Przykładowo badania lekarskie będą ważne po zmianie pracy, nie będzie też obowiązku rejestracji prywatnych wyjazdów służbowym autem.

Mariusz Haładyj (wiceminister gospodarki) przedstawił projekt przekonując, że jest on kontynuacją działań legislacyjnych, które są niezbędne w naszym kraju, a jednocześnie ułatwią one regulacje prawne dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej. Przewiduje się zmniejszenie obowiązków administracyjnych przedsiębiorstw oraz redukcję kosztów firm.  "Łącznie dokonano ok. 280 zmian w ponad 100 ustawach. W dzisiejszym projekcie ustawy zostało zawartych ponad 40 rozwiązań z zakresu prawa gospodarczego, które mają na celu uproszczenie prawa. Wprowadzenie nowych regulacji spowoduje, iż przedsiębiorcy będą mogli corocznie oszczędzić ok. 0,9 mld zł w efekcie m.in. redukcji obowiązków informacyjnych." - dodał.

Obniżenie barier dla przepływów towarów i uproszczenie procedur związanych z ich odprawami przez skrócenie czasu kontroli wpłynie na zwiększenie konkurencyjności polskich portów morskich i terminali przeładunkowych.

"Celem tych propozycji jest, aby towary krajowych importerów były odprawiane w polskich portach. Zaproponowane rozwiązania zwiększą obroty towarowe w portach morskich, przyspieszą obrót importowanym towarem i skrócą czas składowania towarów do niezbędnego minimum, obniżą koszty transportu towarów importowanych przez przedsiębiorców do miejsc docelowych, przyspieszą rozwój otoczenia okołoportowego oraz zwiększą aktywność polskich portów w systemie sieci logistycznej Europy i Azji" - dodano w dokumencie.

A teraz informacja szczególnie ważna dla naszych Klientów. Przewiduje się wprowadzenie ryczałtu od samochodu służbowego używanego dla celów prywatnych. Zastąpi on obecny, dość zagmatwany system rozliczenia podatku z tego tytułu. A co za tym idzie, właściciel pojazdu nie będzie musiał rejestrować prywatnych wyjazdów.  

Nowe przepisy mają również mieć dobry wpływ na osoby, które dopiero startują z własną firmą.
Planowane jest bowiem zniesienie m.in. tzw. VAT-R, czyli opłaty za zarejestrowanie się jako podatnik VAT, wynoszącą 170 zł. Ponadto nowi mikroprzedsiębiorcy nie będą musieli przesyłać danych statystycznych w pierwszym roku działalności.

Piotr Cieśliński z PO, którego klub wyraża pozytywną opinię nt. projektu, podkreśla, że wymienione powyżej zmiany wpłynął pozytywnie na rozwój firm, bo to właśnie one były do tej pory problematyczne w praktyce wykonywania działalności gospodarczej. Podobne opinie wyrazili również Krzysztof Borkowski z PSL oraz Maks Kraczkowski z PiS’u.

Za dalszymi pracami nad projektem opowiedział się też SLD. "Każde działania mające na celu ułatwienia w zwiększeniu zatrudnienia są godne poparcia. Dotyczy to choćby zwolnienia ze wstępnych badań lekarskich w określonych sytuacjach" - mówił poseł tej partii Marek Niedbała.

Za zmianami będzie także Twój Ruch, który uważa, że takie zmiany powinny zostać wprowadzone dużo wcześniej.

Data publikacji: 24/07/2014

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

888 444 001

dyrektor@go-leasing.info

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie
Zamknij [X]

Poznaj ofertę

AUDI A6 2.0 TDI ultra S tronic Comfort 190KM

Podane powyżej przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez GO-leasing jedynie, w celu nawiązania kontaktu z Państwem i wykonania czynności, dla której zamawiacie Państwo kontakt.