Kontakt
Oferta specjalna

Rząd przyjął program budowy dróg

traffic-332857-1920.jpg

Z najnowszych informacji odnośnie budowy dróg wynika, że Rząd przyjął projekt uchwały dotyczącej Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 ( z perspektywą na kolejne lata do 2025 roku). Plan zakłada, że ma powstać 3,9 tysięcy km autostrad włącznie z drogami szybkiego ruchu oraz 57 obwodnic.

Według wiceszefa MIR Pawła Olszewski dzięki nowemu programowi Budowy Dróg Krajowych do roku 2025 powstanie 100 procentowo rozwinięta i zamknięta sieć dróg i autostrad.

Ponadto we wrześniu i w październiku zostaną ogłoszone przetargi na kolejne 650 km dróg. Dzięki nowemu programowi jest możliwość bardziej dogodnego podejścia do wyboru inwestycji co oznacza, że będą one realizowane względem momentu ich przygotowania.
Ważnym aspektem programu jest zniwelowanie miejsc narażonych na niebezpieczeństwa, które będą eliminowane w ramach programu w latach 2016-2023 z kwotą nie większą niż 4,8 mld zł.

Takich miejsc niebezpiecznych w Polsce zlokalizowano aż w 1100 miejscach.

Jeśli chodzi o szacunkowy aspekt finansowy to Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-23 zakłada kwotę rzędu 107 mld zł. Fundusze związane z nowym programem będą zasilane z Krajowego Funduszu Drogowego, a dalej z refundacji funduszy UE.
Ważnym punktem wspierającym program ma być powołanie drogowych spółek specjalnego przeznaczenia, które miałyby pozyskiwać środki finansowania na zasadach rynkowych.

Cały system ma na razie dotyczyć trzech inwestycji A1 Tuszyn-Częstochowa, A2 Mińsk Mazowiecki-Siedlce oraz A18 Olszyn-Golnice. Przewidziane w projekcie autostrady to głównie A1 Pyrzowice-Częstochowa oraz A2 Warszawa-Mińsk Mazowiecki oraz budowa drogi ekspresowej S2 Południowa Obwodnica Warszawy, S3 Sulechów-Bolków, S5 Wrocław-Bydgoszcz-Nowe Marzy, S6 Goleniów-Gdańsk, S7 Gdańsk-Płońsk, S8 Wrocław - Łódź - Warszawa – Białystok, S17 - Warszawa – Lublin, S19 - Lublin - Rzeszów, S51 - Olsztynek - Olsztyn oraz S61 - Ostrów Mazowiecka aż po granicę państwa w Budzisku.
Cenną informacją jest fakt, iż Rząd przyjął również program rozwoju dla gmin i powiatów w obrębie infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.
Z informacji podanych z Centrum Informacyjnego Rządu wynika, iż wnioski o realizacji inwestycji przeznaczonych w 2016 roku można składać od 1 do 30 października 2015. Wnioski będą rozpatrywane przez Komisje powoływane przez wojewodę a dodatkowo wojewoda będzie zatwierdzał listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w danym województwie.

Pojawił się nowy Program Budowy Dróg Krajowych a wraz z nim wiele zmian na szczeblu zarządzania finansami. "W znowelizowanym rozporządzeniu zmieniono organ odpowiedzialny za podział środków przeznaczonych na dofinansowanie budowy, przebudowy i remontów dróg powiatowych i gminnych. Dotychczas był to minister administracji, obecnie jest to minister infrastruktury i rozwoju" -wyjaśnia CIR.

Data publikacji: 13/11/2015

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

888 444 001

dyrektor@go-leasing.info

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie
Zamknij [X]

Poznaj ofertę

AUDI A6 2.0 TDI ultra S tronic Comfort 190KM

Podane powyżej przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez GO-leasing jedynie, w celu nawiązania kontaktu z Państwem i wykonania czynności, dla której zamawiacie Państwo kontakt.