Kontakt
Oferta specjalna

Przedsiębiorczość Polaków

polacy-rwa-sie-do-biznesu.jpg

Najczęściej o założeniu swojego własnego biznesu myślą młodzi ludzie, a w szczególności mężczyźni. Jak pokazują wskaźniki w krajach tzw. kultury europejskiej jedynie 19 procent młodych pragnie swojego biznesu ale tylko 8 procent jest w stanie zrealizować swoje założenie.

Takie wnioski wysnuto na podstawie badań organizacji Global Entrepreneurship Monitor, która zajęła się analizą przedsiębiorczości na całym świecie. Ponadto co szósty młody Polak i dorosły w przedziale wiekowym 18-64 lat twierdzi, że założy biznes w ciągu najbliższych trzech lat, co sprawia, że znajdujemy się na piątym miejscu pod tym względem w Unii Europejskiej. Polacy niezwykle optymistycznie patrzą w przyszłość swoich biznesów i ufają swoim zdolnościom biznesowym. Co druga osoba z nich twierdzi, że ma wymagane umiejętności i wiedzę do stworzenia własnego biznesu. W tworzenie biznesu angażuje się obecnie 5,8 procent populacji Polaków. Ale jedynie 31 procent z nich widzi odpowiednie ku temu warunki. Ponad połowa obawia się jednak porażki i bankructwa. Pod tym względem klasyfikujemy się nieco gorzej niż inne kraje UE. Według danych GEM, ponad 4 mln Polaków jest związana z biznesem albo go zakłada albo jest zaangażowana w działalność wcześniej założonych przedsiębiorstw.

Skąd ten trend myślenia o własnym biznesie? Sytuacja na rynku pracy pogorszyła się co jest związane z kryzysem finansowym. W związku z tym wspieranie przedsiębiorczości stało się niezwykle w Polsce istotne. Co więcej działania w tym kierunku pozwalają na integrację młodych z rynkiem pracy oraz sprzyja wykorzystaniu ich potencjału i innowacji. Dzięki temu może nastąpić wzrost gospodarczy. Pod uwagę były wzięte badania, w których uczestniczyli respondenci z Europy tu m.in. z Polski, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i Karaibów, Afryki Subsaharyjskiej i Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu. Twórcy raportu uznali, że nasza gospodarka jest niezwykle aspirująca i napędza innowacje.

Data publikacji: 25/10/2015

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

888 444 001

dyrektor@go-leasing.info

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie
Zamknij [X]

Poznaj ofertę

AUDI A6 2.0 TDI ultra S tronic Comfort 190KM

Podane powyżej przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez GO-leasing jedynie, w celu nawiązania kontaktu z Państwem i wykonania czynności, dla której zamawiacie Państwo kontakt.