Kontakt
Oferta specjalna

Odsetki uiszczane od nieterminowej spłaty leasingu

GOT-Odsetki-koncie-tylko-6062228.jpg

W myśl  artykułu 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (PDOP), „kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów”. Istnieje możliwość wykazania, iż pod ten zapis można zakwalifikować także odsetki od niespłaconego w terminie leasingu. Jak to zrobić?

Uiszczanie tych odsetek wynika bowiem ze zobowiązań spółki wobec kontrahentów, zapisanych w kontraktach handlowych bądź bezpośrednio z odpowiedzialności prawnej zastosowanej do obowiązującej umowy. Zatem niespłacanie odsetek mogłoby być powodem do sporu z kontrahentem, prowadzącym do dalszych konsekwencji. Niewątpliwie jednak współpraca ta wiąże się z uzyskiwaniem przychodów.

Niewątpliwie najważniejsze jednak w tej kwestii jest rozpatrywanie odsetek jako koszty dla celów podatkowych. Nie powinno się ich w tym przypadku rozpatrywać jako kar, których nie obowiązują koszty uzyskania przychodu. Ich zapłacenie pozostaje w związku z główną kwotą należności, którą zawarto w umowie.

Aby jednak doszło do uznania odsetek od zaległości w spłacie rat leasingowych, należy faktycznie uregulować wszelkie zobowiązania ich dotyczące. Oznacza to fakt, iż zostają one potraktowane w sposób określony ustawą dopiero z chwilą ich zapłaty.

Źródło: money.pl

Data publikacji: 15/12/2014

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

888 444 001

dyrektor@go-leasing.info

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie
Zamknij [X]

Poznaj ofertę

AUDI A6 2.0 TDI ultra S tronic Comfort 190KM

Podane powyżej przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez GO-leasing jedynie, w celu nawiązania kontaktu z Państwem i wykonania czynności, dla której zamawiacie Państwo kontakt.