Kontakt
Oferta specjalna

Odnowa Getinu

odnowa getinu

W dniu 10 lutego br. Getin Noble Bank podpisał z LC Corp B.V. umowę sprzedaży 50,72% udziałów Getin Leasing. Wartość transakcji wyniesie 218 mln PLN. Zgodnie z warunkami zawartymi w umowie zamknięcie transakcji ma nastąpić najpóźniej do końca I kwartału br.  Zgodnie z planem wzmocnienia pozycji kapitałowej Banku i podniesienia współczynników kapitałowych.

Krzysztof Rosiński - Prezes Getin Noble - przyznaje, że dzięki transakcji wzmocnią kapitał, zachowując przy tym relacje biznesowe z Geting Leasing, gdyż nowy właściciel jest bezpośrednio powiązany z Leszkiem Czarneckim, głównym akcjonariuszem Getin Leasing. Nie da sięukryć, że transakcja ma charakter księgowy. W ubiegłym roku nadzór nakazał bankom z dużymi portfelami wzmocnić swój kapitał. Getin potrzebował pieniędzy.

Finansowa przemiana połączona jest również z przemianą "moralną" firmy. Getin jako spółka nastwiona przede wszystkim na zysk, chcę zmienić model działań na bardziej relacyjny, co w konsekwencji ma doprowadzić do tego, że dotychczasowi "sprzedawcy" staną się "doradcami". Władze i akcjonariusze Getinu obierają wspólny tor, w którym opierają się na długoterminowej rewolucji mającej doprowadzić do wyodrębnienia banku, który ma zostać długoletnim liderem w branży. Choć może zabrzmi to dziwnie, szczególnie w odniesienieniu do Getin Holding, obecnie zyskowność krótkotermnowych działań ma mieć wtórne znaczenie.

Nowa segmentacja klientów, wzrost znaczenia szkoleń, system motywacyjny sfokusowany na jakość, poprawa obsługi posprzedażowej liczona wskaźnikiem reklamacji, rezygnacja z odgórnych prowizji na rzecz opłat za zarządzanie - to tylko niektóre z działań, które potwierdzają globalne zmiany wdrażane już od kilku miesięcy. 

Trzymamy kciuki za Getin, który od dłuższego czasu utrzymuje trend wzrostowy, a zwiększenie nacisku na jakość obsługi może jedynie cieszyć.

Źródło: pb.pl

Data publikacji: 03/03/2016

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

888 444 001

dyrektor@go-leasing.info

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie
Zamknij [X]

Poznaj ofertę

AUDI A6 2.0 TDI ultra S tronic Comfort 190KM

Podane powyżej przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez GO-leasing jedynie, w celu nawiązania kontaktu z Państwem i wykonania czynności, dla której zamawiacie Państwo kontakt.