Kontakt
Oferta specjalna

Kto obieca więcej?

wracaja-odliczenia-vat-bedzie-trudniej-z-nich-skorzystac-1250712507-1.jpg

SLD obiecuje, że stanie po stronie przedsiębiorców , którzy powinni odliczać pełen VAT od firmowych samochodów osobowych. Przedłożono już projekt ustawy, który eliminuje ograniczenia związane z odliczeniem tego podatku.

Dariusz Joński, uważa, że przepisy dotyczące odliczenia tylko połowy podatku VAT są niekorzystne dla przedsiębiorców i wpłyną negatywnie na rynek samochodowy. Dodaje również, że inne kraje UE przewidują pełne odliczenie podatku, a Polska powinna stać się kolejny krajem uznającym takie przepisy.

Ekspert SLD dr Wojciech Szewko uważa, że rozwiązanie, które proponuje Sojusz przyczyni się do rozwoju branży motoryzacyjnej i w efekcie spowoduje wzrost dochodów budżetowych. Podczas konferencji prasowej odczytał on dane Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego, które wskazywały pozytywne skutki jakie będą konsekwencją  pełnego odliczenia VAT od zakupu samochodów min. wzrost rynku o 20 procent, czyli o około 26 miliardów złotych. Szewko wyliczył, że pozwoliłoby to na utworzenie prawie 260 tysięcy nowych miejsc pracy.

źródło: www.podatki.gazetaprawna.pl

Data publikacji: 08/02/2014

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

888 444 001

dyrektor@go-leasing.info

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie
Zamknij [X]

Poznaj ofertę

AUDI A6 2.0 TDI ultra S tronic Comfort 190KM

Podane powyżej przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez GO-leasing jedynie, w celu nawiązania kontaktu z Państwem i wykonania czynności, dla której zamawiacie Państwo kontakt.