Kontakt
Oferta specjalna

Narzędzia ograniczające ryzyko finansowe

W książce pt. „Biznes po prostu”, Leszek Czarnecki, wybitny polski przedsiębiorca, wymienia trzy elementy niezbędne do osiągnięcia sukcesu w biznesie:

 

  1. dobry pomysł,
  2. odpowiedni ludzie,
  3. finansowanie. 

Polskim przedsiębiorcom nie brakuje dobrych pomysłów – coraz częściej są one też inicjowane przez profesjonalnie przygotowane programy edukacyjne (np. Akademia Liderów Przedsiębiorczości Polskiej Izby Handlu). Na rynku nie brakuje również wykwalifikowanych i kompetentnych menedżerów wielu branż. Jednak najczęstszą przyczyną, która blokuje rozwój gospodarczy, jest brak środków finansowych. Podobnie jest w przypadku upadłości polskich firm – ich najczęstszą przyczyną jest utrata płynności finansowej. Chcąc uniknąć takiej sytuacji, zawczasu należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie, którego wybór powinien być poprzedzony dogłębną analizą ryzyka.

Działania wobec ryzyka są zawsze takie same: 

  • unikanie ryzyka,
  • redukcja ryzyka,
  • transfer i dywersyfikacja ryzyka,
  • podejmowanie ryzyka,
  • odrzucanie ryzyka.

Dotyczy to oczywiście również ryzyka finansowego, które musi być badane nie tylko w codziennej działalności, ale także w każdej z wcześniej opisanych faz rozwoju przedsiębiorstwa. W takim przypadku z pewnością najlepszym wyborem, będzie zdecydowanie się na jego redukcję. Najtańszym i najbardziej dostępnym sposobem na sfinansowanie pomysłu na biznes, a także na zatrzymanie w firmie gotówki tworzącej bufor bezpieczeństwa finansowego, jest leasing. Koszt pieniądza w leasingu to zaledwie 3-4% w skali roku, a zatrzymaną gotówkę można zainwestować w działania przynoszące dodatkowe, znacznie wyżej oprocentowane dochody lub w rozwój. Ryzyko będzie jeszcze mniejsze, gdy wybór najefektywniejszej firmy leasingowej lub banku oddamy w ręce brokera leasingu (www.go-leasing.pl). Identyfikując ryzyko można uniknąć wielu niemiłych niespodzianek, a gdy dodatkowo steruje się nim współpracując ze specjalistami, można zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu.

Źródło: BIULETYN POLSKIEJ IZBY HANDLU Nr 34 (3/2016) 

Autor: Adam Suliga, Ekspert Polskiej Izby Handlu

Specjalista w dziedzinie kreowania polityki skutecznego wykorzystania kapitału intelektualnego w tworzeniu efektywnych struktur organizacyjnych nowoczesnych przedsiębiorstw. Praktyk z zakresu zarządzania ryzykiem operacyjnym. Lider, mentor i szkoleniowiec budujący swoją pozycję w oparciu o ciągle aktualizowaną wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie w tworzenie pozytywnych relacji z innymi ludźmi. Wyróżniony przez Ministra Gospodarki odznaczeniem honorowym za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Data publikacji: 10/04/2016

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

888 444 001

dyrektor@go-leasing.info

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie
Zamknij [X]

Poznaj ofertę

AUDI A6 2.0 TDI ultra S tronic Comfort 190KM

Podane powyżej przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez GO-leasing jedynie, w celu nawiązania kontaktu z Państwem i wykonania czynności, dla której zamawiacie Państwo kontakt.