Kontakt
Oferta specjalna

Niska rata w leasingu w obcej walucie? To możliwe!

eur.jpg

Spokojne spłacanie wziętego w leasing towaru należy przede wszystkim rozpocząć od regularnego przeglądania informacji dotyczących wahania stóp procentowych oraz wszelkich zmian, które zaszły w kursach walut. Leasingobiorca powinien być bowiem na bieżąco ze wszystkimi nowinkami w sferze finansowej – tak, aby nic go nie mogło zaskoczyć. Ponadto, zanim decyzja o podpisaniu umowy dotyczącej tego świadczenia zostanie podjęta, można skorzystać z kalkulatorów leasingowych, które w szybki i łatwy sposób obliczą nam zarówno pojedynczą ratę, jak i wszelkie koszta związane z tą formą pożyczki (pomocne mogą być także te, które łączą w sobie kalkulator leasingowy i kredytowy, np. http://go-leasing.pl/kalkulatory/).

Leasing w obcej walucie niesie za sobą pewne ryzyko, gdyż stale należy monitorować kurs „naszej” waluty. Nawet małe wahania mogą wpływać na wysokość raty, a z tym bezpośrednio związane są nasze okoliczności finansowe. Trzeba się zatem liczyć z tym, że w pewnym momencie stracimy możliwość terminowego spłacania pożyczki. Jest jednak kilka sposobów na to, by przywrócić tę sytuację do normy.

Jedną z możliwości zmiany warunków spłacania leasingu jest przewalutowanie kredytu. Może ono jednak nastąpić tylko wtedy, gdy w umowie zawarto odpowiedni, traktujący o tym zapis. Niestety, takowe posunięcie wiąże się z różnego rodzaju formalnościami, dlatego też należy rozważnie podjąć decyzję o zmianie waluty. Ponadto, firma udzielające leasingu może zastrzec prawo do tego, a także wystąpić o dodatkową opłatę za tę czynność.

Istnieje także możliwość zmiany leasingodawcy, jednakże nie jest ona dobrowolna. W przypadku niemożności spłaty pozostałej części należności, bądź nieterminowego regulowania wszelkich kosztów, można rozliczyć się z dotychczasową umową, a następnie ją zerwać. Wiąże się to jednak ze sporymi kosztami, dlatego na takie rozwiązanie będą mogły pozwolić sobie jedynie te osoby, które rozporządzają odpowiednią kwotą, pozwalającą na wykupienie pojazdu. Wcześniejsze zakończenie umowy generuje jednak ogromne należności – niezależnie od tego, czy leasing został wzięty w obcej walucie czy w złotówkach. Opcję tę trzeba zatem rozpatrzyć niezwykle rozważnie – okazać się bowiem może, że wszelkie zmiany wykraczające poza zapisy w porozumieniu będą się wiązać z dodatkowymi opłatami, które przewyższą w końcu koszta kredytu w pierwotnej formie.

Wymienione wyżej możliwości z pewnością mogą być pomocne tym osobom, którym wahający się kurs walut sprawił niemiłą niespodziankę w postaci narastającego w szybkim tempie długu. Jednakże warto negocjować z leasingodawcą warunki spłacania rat – być może uda się uzyskać korzystniejszy dla nas harmonogram regulowania zobowiązań. Uniknąć problemów można także poprzez rozważne przygotowanie się do podjęcia decyzji o leasingu – przemyślenie wszystkich dostępnych opcji i wybranie najrozsądniejszej. Pomóc w tym mogą doświadczeni specjaliści – zespół Go-Leasing z pewnością udzieli wszelkich potrzebnych informacji. 

Data publikacji: 24/01/2015

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

888 444 001

dyrektor@go-leasing.info

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie
Zamknij [X]

Poznaj ofertę

AUDI A6 2.0 TDI ultra S tronic Comfort 190KM

Podane powyżej przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez GO-leasing jedynie, w celu nawiązania kontaktu z Państwem i wykonania czynności, dla której zamawiacie Państwo kontakt.