Kontakt
Oferta specjalna

Kalkulator korzyści podatkowych czyli jak płacić mniejsze podatki?

k

Wg danych GUS w Polsce działa blisko 2 mln przedsiębiorców, z czego zdecydowaną większość (ok. 95%) stanowią firmy z segmentu MSP (małe i średnie przedsiębiorstwa). Każdy biznesmen zastanawia się, jak prowadzić swoją firmę, aby uzyskiwać jak największy zysk, a zarazem płacąc jak najmniejsze podatki?

Niemal w każdej, nawet 1-osobowej firmie do celów prowadzonej działalności wykorzystywany jest samochód osobowy. Jednak wg GUS niespełna 30% przedsiębiorców kupuje swoje auta na firmę i zalicza ich nabycie do kosztów uzyskania przychodów. Co więcej – większość z tej grupy kupuje auta za gotówkę lub nabywa je w kredycie. Leasing samochodów osobowych stanowi ok. 28% wszystkich form finansowania auta na firmę.

Wg stanu na koniec 2014r. (dane GUS) z leasingu samochodów osobowych korzystało zaledwie 161 tys. firm, a więc ok. 8,3% wszystkich podmiotów gospodarczych! Tymczasem leasing operacyjny jest najprostszą i najbardziej efektywną metodą obniżania podatków w firmie. Wg naszych obserwacji tak niska ilość przedsiębiorców korzystających z leasingu samochodów wynika m.in. z braku wyczerpującej wiedzy, ile i w jaki sposób polski przedsiębiorca może zyskać, biorąc auto w leasing.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów prowadzących działalność gospodarczą eksperci GO-leasing stworzyli Kalkulator Korzyści Podatkowych – unikalne i jedyne tak precyzyjne narzędzie, dzięki któremu można szybko i łatwo policzyć raty leasingowe lub kredytowe, a jednocześnie porównać, która forma zakupu samochodu: leasing, kredyt, pożyczka czy gotówka, jest najbardziej opłacalna. Kalkulator Korzyści Podatkowych co do grosza wyliczy faktyczny wydatek gotówki na auto, po odjęciu podatków, jakich przedsiębiorca nie zapłaci dzięki zaliczeniu nabycia pojazdu do kosztów uzyskania przychodów.

Kalkulator Korzyści Podatkowych powstał w oparciu o aktualne obowiązujące przepisy prawa podatkowego i rachunkowości, w ramach których określane są zasady rozliczania podatków w przypadku użytkowania samochodu osobowego na cele firmowe. Uwzględnia zarówno przepisy dotyczące podatku dochodowego od osób fizycznych oraz prawnych, podatku VAT, podatku od czynności cywilno-prawnych a także ustawę o rachunkowości. Są to m.in.: zasady amortyzacji nowych i używanych samochodów osobowych, limit amortyzacji samochodu osobowego (do 20 tys. euro), zasady odliczania VAT od nabycia samochodów osobowych (do 50%), zasady opłaty podatku PCC przy nabyciu auta od osoby prywatnej, itp.

GO-leasing nieprzerwanie od 4 lat propaguje informacje o leasingu oraz korzyściach, jakie daje on polskim przedsiębiorcom. Doradcy GO-leasing dostępni są w 56 oddziałach w całej Polsce i pomagają klientom w doborze najbardziej optymalnej formy finansowania samochodów i innych środków trwałych, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami. Zapraszamy do korzystania z Kalkulatora Korzyści Podatkowych oraz do kontaktu z najbliższym oddziałem GO-leasing.

To bardzo proste. Wystarczy odwiedzić stronę kalkulatora, wprowadzić kilka danych i obliczyć korzyści podatkowe:

http://go-leasing.info/kalkulator-korzysci-podatkowych/

 

Data publikacji: 01/06/2016

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

888 444 001

dyrektor@go-leasing.info

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie
Zamknij [X]

Poznaj ofertę

AUDI A6 2.0 TDI ultra S tronic Comfort 190KM

Podane powyżej przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez GO-leasing jedynie, w celu nawiązania kontaktu z Państwem i wykonania czynności, dla której zamawiacie Państwo kontakt.