Kontakt
Oferta specjalna

Badanie na temat nadużyć na rynku finansowym

Przeprowadzane przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz firmę doradczą EY i ZPL ukazują informację na temat skali zjawiska wyłudzeń na rynku finansowych usług detalicznych. Raport ten tworzony już jest od 7 lat i ma analizować pole działań oszustów w tym obszarze.

Andrzej Roter, Dyrektor Generalny Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce już dziś zaprasza do aktywnego udziału w badaniu: Udział w projekcie ze strony praktyków ze świata finansów, posiadających doświadczenie w walce z nadużyciami, jest niezwykle istotny zarówno dla zrealizowania celu badawczego, jak również pozwala na wymianę doświadczeń międzysektorowych oraz wiedzy o tym groźnym dla rynku finansowego zjawisku.

Anonimowa ankieta w trybie online skierowana zostanie do ekspertów reprezentujących podmioty z kilku sektorów rynku usług finansowych, takich jak banki uniwersalne i specjalistyczne, banki hipoteczne, banki spółdzielcze, SKOK-i, instytucje pożyczkowe, firmy leasingowe, pośrednicy finansowi, a także firmy telekomunikacyjne. W tej edycji respondenci zapytani zostaną m.in. o metody walki z defraudacjami, ocenę ich skuteczności, dedykowane rozwiązania IT czy istotne trudności i problemy w walce z tym zjawiskiem. Na podstawie pozyskanych informacji opracowany zostanie raport, z którego wnioski mogą być wykorzystywane w walce i przeciwdziałaniu nadużyciom, monitorowaniu tego zjawiska i zostaną zaprezentowane podczas Kongresu Antyfraudowego, poświęconego problematyce nadużyć.

Branża leasingowa systematycznie wzmacnia działania, mające na celu walkę z próbami wyłudzeń finansowania. Współpraca przy kolejnej edycji badania i współtworzenie raportu poświęconego problemowi nadużyć w sektorze finansowym jest wyrazem dalszej pracy w tym obszarze i dowodzi potrzeby wymiany doświadczeń, już nie tylko w ramach jednego sektora, ale także branż pokrewnych - powiedział Andrzej Sugajski, dyrektor generalny Związku Polskiego Leasingu.

Z poprzednich edycji raportu wynika, że najczęstsze przypadki wyłudzeń to te, z wykorzystaniem skradzionego lub fałszywego dokumentu. Dotychczas największym wyzwaniem z zakresu przeciwdziałania nadużyciom, wskazywanym w kolejnych edycjach badania, był niewystarczający poziom współpracy pomiędzy instytucjami i organami ścigania. Przewlekłe i umarzane postępowania oraz łagodne wyroki zniechęcały instytucje do zgłaszania przypadków popełnienia oszustwa. Obecnie na pierwszy plan wysuwają się zagrożenia wynikające z rosnącego zjawiska cyberprzestępczości.

Źródło: ZPL

Data publikacji: 24/07/2016

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

888 444 001

dyrektor@go-leasing.info

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie
Zamknij [X]

Poznaj ofertę

AUDI A6 2.0 TDI ultra S tronic Comfort 190KM

Podane powyżej przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez GO-leasing jedynie, w celu nawiązania kontaktu z Państwem i wykonania czynności, dla której zamawiacie Państwo kontakt.